15 lutego| Wiadomości

W Hiszpanii trwa Tydzień Małżeństwa. Promuje go niezwykła para

Pod hasłem „Forever match, miłość na zawsze” podkomisja episkopatu Hiszpanii ds. rodziny i obrony życia już trzeci rok z rzędu organizuje Tydzień Małżeństwa. Zaczął się on w Walentynki i potrwa do 19 lutego.

Celem tygodnia jest przedstawienie wielkości i godności małżeństwa chrześcijańskiego oraz ukazanie społeczeństwu jego piękna. Według danych Krajowego Instytutu Statystyki zdecydowana większość par zawiera ślub cywilny, jedynie ok. 20 proc. decyduje się na ślub kościelny. Hiszpanie zawierają związek małżeński coraz później. Średnia wieku mężczyzn wynosi 39 lat, kobiet – 36.

Tydzień Małżeństwa ilustruje zdjęcie i historia Tomiego i Salvy, którzy poznali się i „dopasowali” 50 lat temu, w 1973 roku. Co wydarzyło się przez te lata? Na stronie matrimonioesmas.org wspominają swoją przeszłość, odkrywają tajemnice swojego małżeństwa i ponownie czytają listy, które wtedy do siebie pisali. W ramach tygodnia przeprowadzono także badania na ulicy, aby dowiedzieć się, co inne pary myślą o miłości na zawsze.

Delegacje rodzinne w diecezjach przygotowały szereg inicjatyw. Oprócz modlitw w intencji małżeństw i okolicznościowych Mszy są też m.in. kursy tańca dla par, świętowanie Walentynek degustacją wina, przepisy kulinarne oraz różnego rodzaju warsztaty. Wszystkie inicjatywy można znaleźć na specjalnej aplikacji Podkomisji Episkopatu appmatrimonio.es.

Źródło: KAI, Vatican News

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl