Rozważanie Ewangelii na niedzielę, 19 maja

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO J 20,19-23 Wieczorem w dniu Zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed […]

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

J 20,19-23

Wieczorem w dniu Zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!». A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Jezus stanął pośrodku. Dokładnie w tym miejscu, gdzie był lęk, wzajemne oskarżenia, rozczarowanie, agresja, smutek – wszystko to, na czym od momentu pojmania Jezusa w Ogrójcu koncentrowali się apostołowie. Jaki jest tego skutek? Lęk ustępuje miejsca pokojowi, smutek – radości, a beznadzieja przemienia się w nową nadzieję. Kto lub co znajduje się w centrum twojego życia?

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl