Rozważanie Ewangelii na czwartek, 30 maja

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA Mk 14,12-16.22-26 W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: «Gdzie […]

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

Mk 14,12-16.22-26

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: «Gdzie chcesz, abyśmy poszli poczynić przygotowania, żebyś mógł spożyć Paschę?». I posłał dwóch spośród swoich uczniów z tym poleceniem: «Idźcie do miasta, a spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim i tam, gdzie wejdzie, powiecie gospodarzowi: „Nauczyciel pyta: gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami?”. On wskaże wam na górze salę dużą, usłaną i gotową. Tam przygotujecie dla nas». Uczniowie wybrali się i przyszli do miasta, gdzie znaleźli, tak jak im powiedział, i przygotowali Paschę. A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym». Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej.

Są wydarzenia, które wymagają przygotowania. Egzaminy, randki, wyjazdy. Ten element przygotowania jest bardzo ważny, bo przecież nikt nie chce źle wypaść na randce albo zapomnieć zabrać czegoś ważnego na wyjazd. Nie jest dobrze, gdy rezygnujemy z przygotowania, mówiąc: „Jakoś to będzie”. Zadaj sobie dzisiaj pytanie, czy spotkanie z Jezusem na modlitwie jest dla ciebie ważnym wydarzeniem. Myślę, że tak. Zobacz, że apostołowie wcześniej wyznaczyli czas i miejsce spotkania z Bogiem. Nie odkładaj rozmowy z Jezusem, mówiąc: „Jakoś to będzie”. Spróbuj wyznaczyć sobie konkretny moment w ciągu dnia chociaż na krótką modlitwę. Przygotuj czas i miejsce, bo to najważniejsze spotkanie w twoim życiu.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl