13 czerwca| Wiadomości

Co tam FC Barcelona czy Al-Nassr. Watykan też ma swoją ligę i właśnie poznaliśmy mistrza

W finale zwycięstwem 7:5 w meczu finałowym „Santos” – drużyna pracowników watykańskiego Wydziału Ekonomicznego – pokonała zespół Archiwów Watykańskich.

Na krótko przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 wyłoniono tegorocznego mistrza watykańskiej ligi piłki nożnej. Jak poinformował portal „Vatican News”, po meczu rozegranym w godzinach wieczornych 10 czerwca na boisku „Petriana” niedaleko Watykanu, puchar wręczył zwycięskiej drużynie ks. Dario Vigano, „opiekun duchowy” watykańskich piłkarzy.

Od lutego w eliminacjach wstępnych i kolejnych meczach rywalizowało łącznie 13 drużyn. W składach drużyn są m.in. pracownicy zatrudnieni w Kaplicy Sykstyńskiej (członkowie  chóru oraz nadzoru) czy watykańska straż pożarna.

Pod banderą papieża – długa historia i przyszłość watykańskiej floty

Mistrzostwa watykańskiej ligi piłki nożnej odbywają się pod patronatem „Associazione Sportiva Dilettantistica Sport in Vaticano” (Stowarzyszenia Sportu Amatorskiego w Watykanie). Zawodów nie należy mylić z „Pucharem Clericusa”, organizowanym od 2007 roku i zarezerwowanym dla Instytutów Papieskich Rzymu oraz ich prowincji.

Źródło: KAI

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl