27 czerwca| Wiadomości

Strefa Chwały Festiwal 2024 już za tydzień w Starym Sączu [PATRONAT NINIWY]

Strefa Chwały Festiwal to rekolekcje uwielbieniowe połączone z wakacyjnym wypoczynkiem. W tym roku odbywać się będą w dniach od 4 do 9 lipca w Starym Sączu na placu przy Ołtarzu Papieskim.

Dobra muzyka i modlitwa stanowią przestrzeń wzrostu dla każdego. Podczas rekolekcji posługuje zespół Strefy Chwały, składający się z czołowych polskich muzyków chrześcijan, którzy zbliżają uczestników do prawdy, dobra i piękna. Rekolekcje to przestrzeń dla całych rodzin. Gry, zabawy i zawody rodzinne są wspaniałą integracją całej Strefy Chwały, którą odwiedza co roku blisko 700 uczestników, a z dnia otwartego, tzw. Rodzinnego Świętowania Niedzieli korzysta dodatkowo 2000 osób.

Na uczestników, którzy zgromadzą się pomiędzy 4 a 9 lipca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, czekają liczne panele, konferencje, a także codzienna muzyczna uczta duchowa. Na Festiwalu pojawią się m.in. bp Andrzej Jeż, bp Artur Ważny, bp Grzegorz Suchodolski, ks. Robert Pisula, o. Tomasz Nowak OP, o. Tomasz Maniura OMI, Bogna Białecka, Aleksander Bańka, Joachim i Beata Mencel, Mate.O, Hubert Kowalski i wielu innych. Głównym prowadzącym rekolekcje będzie o. Archanioł Borek OFM.

Zapisać można się przez formularz na stronie https://strefachwaly.pl/.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach powstała Strefa Chwały Kids, w ramach której zostały zaplanowane liczne zabawy i zajęcia artystyczne. Dla młodzieży została natomiast zorganizowana Strefa Chwały Young z warsztatami realizowanym w ramach projektu ArtStrefa, w trakcie których będzie można doskonalić umiejętności artystyczne, fotograficzne, muzyczne, aktorskie czy wokalne pod okiem twórców i artystów.

Zeszłoroczna edycja warsztatów zgromadziła ponad 100 młodych osób, które chciały pogłębiać swoje talenty i pasje pod czujnym okiem instruktorów. Finał, czyli prezentacja owoców warsztatów zgromadziła blisko 1000 odbiorców, w tym uczestników Strefa Chwały Festiwal. W tym roku także przewidziane są warsztaty w grupach wokalnej, teatralnej, fotograficznej, graffiti, video-art oraz w grupie muzycznej dla najmłodszych.

Art Strefa to projekt organizacji warsztatów ukierunkowany na zbudowanie specjalnej przestrzeni pracy twórczej dla dzieci i młodzieży podczas Strefa Chwały Festiwal. Organizatorzy kształtują działania edukacyjno-animacyjne, stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo uczestników reprezentujących różne grupy wiekowe i społeczne. Zajęcia warsztatowe dedykowane są dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Więcej szczegółów na stronie www.artstrefa.org. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizatorem rekolekcji jest Muza Dei – nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz Nowej Kultury, stawiającej na człowieka, na jego godność. Organizuje koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.

Patronat medialny nad Strefą Chwały objęło Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl