11 grudnia| Wspólnota

1 roczek NINIWY w Brukseli!

W Brukseli weekend stał pod znakiem oblackim. W sobotę obchodzono święto patronackie oblackiego zgromadzenia, a w niedzielę swoje pierwsze urodziny świętowali […]

W Brukseli weekend stał pod znakiem oblackim. W sobotę obchodzono święto patronackie oblackiego zgromadzenia, a w niedzielę swoje pierwsze urodziny świętowali nasi przyjaciele z belgijskiej NINIWY!

Zobaczcie, jak to świętowanie wyglądało i co napisali brukselscy niniwici:

Wczoraj świętowaliśmy w Brukseli pierwsze urodziny naszej starszej części wspólnoty, czyli “NINIWY 20-35”. Trochę w okrojonym składzie, ale i tak bardzo radośnie. Jak zwykle zaczęliśmy po wieczornej Mszy świętej od kanapek i herbaty. Jak już wzmocniliśmy swoje siły fizyczne przyszedł czas na ducha – pomodliliśmy się spontanicznie rozważając Ewangelię z 8 grudnia. Po modlitwie – katecheza o Niepokalanej. Czyli trochę o dogmacie, o kulcie Matki Bożej i… o oblatach, oczywiście! 🙂 Było sporo reakcji, pytań, wspólnego szukania odpowiedzi i 2 piękne świadectwa osobistej relacji z Maryją! A po katechezie… niespodzianka! Czyli niniwowy tort urodzinowy (przepyszny!) i kalendarze NINIWITY na 2019 rok (to tak jeszcze od biskupa Mikołaja z czwartku! 😉 ).

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.