24 grudnia| NINIWA Team

Podsumowanie 2018 roku NINIWA Team

Kolejny rok wypraw za nami. Rok niezwykły, ponieważ NINIWA Team poszerzyła swoją działalność. Do naszej akcji Together obok rowerzystów dołączyli […]

Kolejny rok wypraw za nami. Rok niezwykły, ponieważ NINIWA Team poszerzyła swoją działalność. Do naszej akcji Together obok rowerzystów dołączyli żeglarze i piechurzy. Ci ostatni pod sztandarem NINIWA Team i przewodnictwem o. Dominika Ochlaka OMI szli w morderczym tempie z Lizbony do Santiago i dali radę! We wspólnej intencji podróżowało aż 11 ekip!

W 2019 roku nie zwalniamy tempa. Plany rowerowej wyprawy NINIWA Team są już znane, podsumujemy Europę, odwiedzając 3 niezdobyte dotychczas kraje, czyli Mołdawię, San Marino i Danię!Cel pieszej wyprawy jeszcze się rodzi, ale już możemy obiecać, że wstępne plany są ambitne.

A jakie są wasze cele na przyszły rok? Wielce nas interesują i już dzisiaj zachęcamy do dołączenia się do akcji. Kreatywność mile widziana, każdy sposób podróżowania jest dobry. Tytuł pierwszego autostopowicza akcji Together jest cały czas do wzięcia. Doszły nas też słuchy o powstającej powoli oddolnej inicjatywie triathlonowej. Wysiłek ogromny, dlaczego nie ofiarować go we wspólnej intencji? Intencję akcji podamy na początku stycznia.

Tradycji rowerowej jednakże nie mamy zamiaru zaniedbać. Wielu już dzisiaj ostrzy sobie zęby na łakomy kąsek, czyli wyprawowy Tour de Kokotek. Wyścig na dystansach 50, 150 i aż 350 km, oczywiście z sakwami. Dla tych z najmocniejszą kondycją i głową (bardziej głową) kategoria czołg, czyli 4 sakwy i 30 kg obciążenia. To już we wrześniu.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.