25 stycznia| Wiadomości

„Z plecakiem do Panamy”

Polscy werbiści opublikowali w internecie film dokumentalny o Panamie. To opowieść polskiego misjonarza księdza Józefa Gwoździa, który przez cztery lata […]

Polscy werbiści opublikowali w internecie film dokumentalny o Panamie. To opowieść polskiego misjonarza księdza Józefa Gwoździa, który przez cztery lata pracował na panamskim archipelagu Bocas del Toro.

Ksiądz Józef Gwóźdź w filmie „Z plecakiem do Panamy” opowiada, że w Bocas del Toro zamieszkują zarówno biedne, jak i bogate osoby. „Jest tam duży rozdźwięk między bogatymi i biednymi” – zauważa ksiądz Gwóźdź. Duchowny podkreśla, że Bocas del Toro to piękne miejsce na świecie.

W filmie prosi o modlitwę za misjonarzy – „chciałbym was prosić, abyście wsparli nas swoją modlitwą, która jest bardzo ważna dla mnie i dla moich kolegów misjonarzy. Potrzebujemy duchowego wsparcia” – podkreśla ksiądz Gwóźdź.

Ks. Józef Gwóźdź jest autorem dwóch książek – swoich wspomnień z Panamy oraz opowieści o patronach tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Werbista współpracował przy organizacji tego wydarzenia z Krajowym Biurem Organizacyjnym ŚDM.

(IAR)