28 stycznia| Wiadomości

Stryczek: Kontrola PIP nie wykazała nieprawidłowości w Szlachetnej Paczce

Kilka miesięcy temu w Stowarzyszeniu Wiosna wybuchła afera związana z oskarżeniami o mobbing skierowanymi w stronę byłego prezesa organizacji – […]

Kilka miesięcy temu w Stowarzyszeniu Wiosna wybuchła afera związana z oskarżeniami o mobbing skierowanymi w stronę byłego prezesa organizacji – ks. Jacka Stryczka. Sprawą zainteresowała się Państwowa Inspekcja Pracy, która ogłosiła, że nie znalazła żadnych dowodów na łamanie praw pracowniczych w Stowarzyszeniu.

Na swoim Facebooku ksiądz Stryczek tak skomentował zaistniałą sytuację:


W 2018 r. ks. Jacek Stryczek został oskarżony o mobbing. Portal Onet, który nagłośnił sprawę, przedstawił zeznania ponad 20 pracowników Stowarzyszenia Wiosna, który wspólnie z ks. Stryczkiem prowadzili projekt Szlachetnej Paczki. Każdy z nich oświadczył, że duchowny jest osobą nieobliczalną, wybuchową, budzącą postrach, która swoich bezpośrednich współpracowników doprowadza do płaczu, a nawet bezsenności czy depresji.

Na łamach najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” pojawił się tekst autorstwa Piotra Legutko, który jasno nakreślił stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy. Ks. Jacek nie krył radości po jego lekturze. Jak napisał:

Pozostaje mi podziękować za rzetelność dziennikarską i za to, że wreszcie kogoś interesuje prawda…

 

źródło: Misyjne.pl