8 lutego| Wiadomości

Rejs Niepodległości w Miami

Przy okazji obchodów Światowych Dni Młodzieży pisaliśmy Wam o Rejsie Niepodległości – którego uczestnicy w setną rocznicę odzyskania przez Polskę […]

Przy okazji obchodów Światowych Dni Młodzieży pisaliśmy Wam o Rejsie Niepodległości – którego uczestnicy w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości okrążają świat na pokładzie polskiego żaglowca szkolnego Dar Młodzieży. Dziś statek ten zacumuje do amerykańskiego portu w Miami.

Wizytę Daru Młodzieży w amerykańskim porcie otworzy bankiet, w którym wezmą udział przedstawiciele Polonii oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Maria Anders oraz konsul honorowy RP w Miami Beata Paszyc, które powitają fregatę na Florydzie.

Głównym punktem wizyty „Daru” w Miami będzie coroczny Bal Polonii, który w tym roku odbędzie się między innymi na pokładzie polskiego żaglowca.

Dar Młodzieży zostanie w porcie do poniedziałku 11 lutego, kiedy to znów wyjdzie w morze i obierze kierunek na Europę. Uczestnicy rejsu po drodze zahaczą jeszcze o Bahamy, które będą ostatnim przystankiem technicznym przed wyjściem na Atlantyk. Po przeprawieniu się przez ocean Dar Młodzieży zawita jeszcze na Azory i do Wielkiej Brytanii. Rejs Niepodległości zakończy się 28 marca w Gdyni.