26 lutego| Wiadomości

Spotkania dla Polaków w sprawie Brexitu

Dziś w Brukseli kolejna próba przełamania impasu w sprawie Brexitu. Do belgijskiej stolicy przylatują przedstawiciele brytyjskich władz, by spotkać się […]

Dziś w Brukseli kolejna próba przełamania impasu w sprawie Brexitu. Do belgijskiej stolicy przylatują przedstawiciele brytyjskich władz, by spotkać się z grupą unijnych negocjatorów.

Tymczasem polska ambasada i konsulat w Londynie organizują serię spotkań dla polskich imigrantów w sprawie brexitowej rejestracji. Ci, którzy chcą uzyskać status osoby osiedlonej, dowiedzą się w ich trakcie, jak to zrobić.

Zaplanowanych jest kilkanaście spotkań w całym kraju. Pierwsze konsultacje odbyły się w poniedziałek w Londynie, następne odbędą się między innymi w Birmingham, Southampton, Thetford, Peterborough, Bristol, St. Helier i Swindon.

By pozostać na Wyspach każdy obywatel unijny musi wziąć udział w rejestracji. Rejestracja ma ruszyć z końcem marca. Wciąż nie wiadomo, jak długo potrwa, bo zależy to od tego, czy brexit odbędzie się na podstawie umowy czy też nie.