27 lutego| Wiadomości

Papież pomaga Niniwitom!

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam, że papież sprzedaje swoje sportowe Lamborghini, które otrzymał od włoskiego wytwórcy luksusowych samochodów. W listopadzie […]

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam, że papież sprzedaje swoje sportowe Lamborghini, które otrzymał od włoskiego wytwórcy luksusowych samochodów.

W listopadzie 2017 roku włoski producent ofiarował Franciszkowi białe Lamborghini Huracan. Kolor samochodu wraz ze złotymi paskami przechodzącymi przez karoserię symbolizował flagę Watykanu. Podziękowawszy, papież złożył na aucie swój podpis, a następnie przeznaczył je na aukcję charytatywną.

Pierwotny nabywca samochodu wylicytował je za niemal 800 tysięcy euro, niestety jednak wycofał się z umowy w ostatniej chwili. W tej sytuacji Ojciec Święty wraz z włoskimi producentami postanowił, że auto zostanie przekazane na kolejną aukcję, tym razem w formie loterii. Lamborghini mogło trafić do każdego, nie tylko do tego, kto zalicytował największą sumę.

Dziś już wiemy, że pieniądze z tej akcji Franciszek przeznaczył w całości na pomoc tym, którzy w Iraku zostali dotknięci okrucieństwem wojny oraz na pomoc ofiarom handlu ludźmi.

Dzięki tym pieniądzom, jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, między innymi na Równinie Niniwy powstanie przedszkole, a także centrum religijno-kulturalne. Odbudowane zostaną także budynki parafialne, zniszczone przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Pomoc ta ma ogromne znaczenie dla mieszkańców regionu, ponieważ na Równinę Niniwy wracają kolejni chrześcijanie.