1 marca| Wiadomości

„Młodzi trzeźwi i wolni”

Konferencja Episkopatu Polski zwołała wczoraj konferencję prasową, podczas której ogłosiła hasło 52. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku […]

Konferencja Episkopatu Polski zwołała wczoraj konferencję prasową, podczas której ogłosiła hasło 52. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku tydzień ten będzie obchodzony w szczególnie ważnej dla nas intencji. Jego myślą przewodnią będzie „Młodzi trzeźwi i wolni”.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu nawiązuje do tradycji chrześcijańskiej polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych. Obchodzony jest zwyczajowo w niedzielę poprzedzającą Środę Popielcową.

Polscy biskupi podkreślają, że zostali zainspirowani do podjęcia tego tematu między innymi poprzez październikowy Synod Biskupów oraz Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu potrwa od 3 do 9 marca. W imieniu polskich duszpasterzy bardzo prosimy o wsparcie modlitewne za trzeźwość młodych Polaków oraz o aktywizację grup troszczących się o wychowanie dzieci i młodzieży w abstynencji.