8 marca| Wiadomości

Latający NINIWA Team?

Być może już niedługo zobaczymy NINIWA Team w całkiem nowej wyprawowej odsłonie! Postęp technologiczny może dosięgnąć również ekipę o. Tomka […]

Być może już niedługo zobaczymy NINIWA Team w całkiem nowej wyprawowej odsłonie! Postęp technologiczny może dosięgnąć również ekipę o. Tomka rowerowa edycja wyprawy wkrótce może stać się … lotną!

Podczas targów MotorShow 2019 w Genewie koncern Goodyear zaprezentował koncepcyjną oponę Aero, wyposażoną w procesor sztucznej inteligencji. Może ona służyć zarówno jako tradycyjna opona drogowa, jak i śmigło do latania.

W oponie Aero specjalne łopatki służą do podtrzymywania ciężaru pojazdu, a jednocześnie mogą pełnić funkcję śmigieł, które zapewniają siłę wznoszącą, kiedy opona znajdzie się w położeniu do lotu.

Choć opona ta to krok w kierunku urzeczywistnienia ciągle niespełnionej wizji fantastycznej o latających samochodach, już my wiemy jaka lampka zapaliła się w głowach producentów sprzętu rowerowego. Czy NINIWA Team już nigdy nie będzie musiała szukać mostów do przeprawienia się przez rzeki? Czy podjazdy górskie przestaną być obiektem nienawiści rowerzystów? Czas pokaże!