14 marca| Wiadomości

Startują Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Dziś w Abu Zabi rozpoczną się Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. O medale walczyć będzie 64 wspaniałych polskich sportowców, którzy będą […]

Dziś w Abu Zabi rozpoczną się Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. O medale walczyć będzie 64 wspaniałych polskich sportowców, którzy będą rywalizować z ponad siedmioma tysiącami sportowców ze 190 krajów świata.

Zawody, które będą największym sportowym wydarzeniem w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, rozegrane zostaną w 24 dyscyplinach. Polacy będą rywalizować między innymi w badmintonie, gimnastyce, jeździectwie, kolarstwie, koszykówce kobiet i mężczyzn, lekkoatletyce, pływaniu, tenisie ziemnym, tenisie stołowym, trójboju siłowym i wrotkarstwie.

W Polsce żyje ponad milion dwieście tysięcy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Sport osób niepełnosprawnych jest jednym z filarów włączania osób niepełnosprawnych do społeczeństwa. Pokazuje on, jak wiele barier przełamują oni każdego dnia. Z poprzednich igrzysk w Stanach Zjednoczonych polscy sportowcy przywieźli aż 66 medali. Impreza w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich zakończy się 21 marca.