15 marca| NINIWA Team

Wyprawy NINIWA Team 2019

Chcesz wziąć udział w pieszej lub rowerowej wyprawie NINIWA Team w 2019? Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, które będą Ci potrzebne. […]

Chcesz wziąć udział w pieszej lub rowerowej wyprawie NINIWA Team w 2019? Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, które będą Ci potrzebne.

Wyprawa rowerowa

Cel: Zdobycie 3 nieodwiedzonych przez NINIWA Team państw w Europie – Mołdawii, San Marino i Danii.

Termin: 29.07–7.09.2019

Do pokonania będzie około 5500 km. Tereny przez które poprowadzi trasa są niezwykle zróżnicowane geograficznie i kulturowo, rowerzyści przejadą przez 12 państw, kolejno Polskę, Ukrainę, Mołdawię, Rumunię, Węgry, Słowenię, Włochy, San Marino, Austrię, Niemcy, Danię i Szwecję. Poglądowa trasa wyprawy rowerowej NINIWA Team znajduje się TUTAJ. Żeby wziąć udział w wyprawie rowerowej, należy przejechać dwie wyprawy przygotowawcze. W pierwszy z podanych dni wieczorem uczestnicy przyjeżdżają do OCM w Kokotku. Następnego dnia o 6.00 wyruszają w trasę. Wyprawy przygotowawcze rządzą się takimi samymi prawami jak sama wyprawa – do przejechania minimum 150 km dziennie, bez zaplanowanych noclegów.

Wyprawy przygotowawcze:

22–26.04.2019 – I rowerowa wyprawa przygotowawcza

9–12.05.2019 – II rowerowa wyprawa przygotowawcza

Wyprawa Piesza

Cel: Z miejscowości Sybin w Rumunii nad Morze Czarne.

Termin: 20.08-14.09

Piechurzy spotkają się w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku, skąd pojadą autobusem do miejscowości Sybin w Rumunii. Stamtąd pieszo przejdą przez góry aż nad Morze Czarne do miejscowości Prymorske. Po drodze oprócz Rumunii i Ukrainy zahaczą o Mołdawię. W sumie przejdą około 650 km, z czego połowę o górach. Piechurzy wrócą do Polski autostopem! Poglądowa trasa wyprawy pieszej NINIWA Team znajduje się TUTAJ. Żeby wziąć udział w wyprawie pieszej, należy przejść jedną wyprawę przygotowawczą. W pierwszym z podanych dni wieczorem uczestnicy spotykają się w Węgierskiej Górce, skąd następnego dnia rano idą Głównym Szlakiem Beskidzkim „tyle ile wlezie”.

Wyprawa przygotowawcza:

24-26.05 – obowiązkowa piesza wyprawa przygotowawcza

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.

WYDARZENIA Czytaj więcej
NAJNOWSZE WPISY: