21 marca| Wiadomości

Załóż dziś kolorowe skarpetki!

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, […]

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od siedmiu lat patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Nie zostawiaj nikogo w tyle”.

Dzień Zespołu Downa ma służyć integracji społecznej ludzi dotkniętych tą wadą genetyczną oraz propagowaniu ich praw. Na całym świecie i w wielu miastach Polski dziś są organizowane liczne imprezy, wśród nich spotkania, happeningi, koncerty, występy artystyczne oraz warsztaty.

A jak Ty możesz przyłączyć się do obchodów nie wychodząc z domu? Bardzo prosto! Wystarczy, że założysz kolorowe skarpetki, najlepiej nie do pary. Organizatorzy Dnia Zespołu Downa zachęcają do ubierania rzucających się w oczy, niepasujących do siebie ubrań. W ten sposób przypomina to społeczeństwu, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.