25 marca| Wiadomości

Dziękujemy skoczkom za piękną postawę sportową

Gratulujemy i dziękujemy polskim skoczkom narciarskim, którzy przez cały sezon, który zakończył się wczoraj, dostarczali nam piękne sportowe emocje. Puchar […]

Gratulujemy i dziękujemy polskim skoczkom narciarskim, którzy przez cały sezon, który zakończył się wczoraj, dostarczali nam piękne sportowe emocje. Puchar narodów, 3, 4 i 5 miejsca w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, liczne indywidualne i drużynowe miejsca na podium i w końcu złoto oraz srebro mistrzostw świata. Oprócz samych wyników cieszy postawa sportowa jaką prezentują nasi zawodnicy. Zawsze skoncentrowani na celu. Zawsze jako drużyna, nieważne komu akurat nie wychodzi skok. Zawsze murem za trenerem. Kiedy zaliczali gorsze starty, a media krzyczały, że to wina sędziów czy warunków pogodowych, oni sami bili się w piersi nie szukając odpowiedzialnych za swoje niepowodzenia oprócz samych siebie. Pokazali jak wygrywają mistrzowie. Pokazali też jak mistrzowie przyjmują porażkę.

Ważnym akcentem na koniec sezonu jest fakt, że Stefan Horngacher, pierwszy trener kadry polskich skoczków przez ostatnie 3 lata, kończy pracę z naszą reprezentacją. To z nim polska kadra osiągnęła najlepsze wyniki w historii, z drużynowym złotym medalem mistrzostw świata włącznie. Kamil Stoch i spółka pożegnali swojego trenera w piękny sposób – przekazując mu an własność trofeum pucharu narodów, które zdobyli w tym sezonie.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.