27 marca| Wiadomości

Operacja Czysta Rzeka

Nie trzeba być stałym bywalcem w Kodniu (choć warto) żeby mieć na względzie dobro Bugu i wszystkich polskich rzek. Z […]

Nie trzeba być stałym bywalcem w Kodniu (choć warto) żeby mieć na względzie dobro Bugu i wszystkich polskich rzek. Z inicjatywą oczyszczenia brzegów tej granicznej rzeki wystąpili niedawno dziennikarze i sympatycy magazynu „Kraina Bugu”. Dziś swoje zamiary obracają w czyn.

Miłośnicy Bugu mają dosyć dzikich wysypisk śmieci i chcą zebrać jak najwięcej ochotników do uprzątnięcia brzegów rzeki. W tym celu na stronie internetowej operacjarzeka.pl zachęcają do rejestracji sztabów. Po zamknięciu listy sztabów (15 kwietnia) ochotnicy będą mogli dołączyć do akcji sprzątania wybierając sztab, od którego otrzymają odpowiednie narzędzia oraz ochronne rękawice.

Do akcji niwelowania szkód wyrządzonych przez tych, którzy z rzeki robią sobie śmietnik, dołączyły specjalistyczne firmy, które zobowiązały się odbierać zebrane odpady. Operacja Czysta Rzeka ma mieć swój finał 2 maja rano. Zachęcamy do dołączania do akcji!