28 marca| Wiadomości

Dziś zakończy się Rejs Niepodległości

Wejściem do portu w Gdyni zakończy się dziś rejs świętujący stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach „Rejsu Niepodległości” polska […]

Wejściem do portu w Gdyni zakończy się dziś rejs świętujący stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach „Rejsu Niepodległości” polska młodzież (i nie tylko) na pokładzie Daru Młodzieży opłynęła cały świat, w odwiedzanych portach promując polską kulturę i historię.

W „Rejsie Niepodległości” oprócz załogi statku wzięli udział studenci uczelni morskich oraz młodzież, która wygrała bilety na pokład w specjalnym konkursie patriotycznym. Jednym z punktów rejsu była Panama, gdzie jego uczestniczy wzięli udział w obchodach Światowych Dni Młodzieży. Dar Młodzieży wyruszył 22 maja 2018 roku i odwiedził 22 porty w 18 państwach.

Dziś „Dar Młodzieży” wejdzie do portu w Gdyni w towarzystwie okrętów marynarki wojennej. Następnie około 11:30 odbędzie się uroczyste powitanie fregaty w którym udział wezmą przedstawiciele władz państwa. O 15:00 zaplanowano uroczystą mszę święta. Następnie na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się piknik morski a wieczorem uroczysta gala, na której organizatorzy podsumują rejs.