29 marca| Wiadomości

Zanurzyć się w modlitwie…

Dziś mamy III piątek Wielkiego Postu – okresu, w którym Jezus szczególnie wzywa nas do porzucenia swojej granicy komfortu i […]

Dziś mamy III piątek Wielkiego Postu – okresu, w którym Jezus szczególnie wzywa nas do porzucenia swojej granicy komfortu i rzucenia się na głęboką wodę. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, masz dziś szczególną okazję ku temu. W końcu jest piątek, dzień wspomnienia Męki Pańskiej

To „rzucenie się” jest bliżej niż myślisz. Nie musisz robić spektakularnych czynów, wystarczy że spróbujesz wyruszyć wraz z Jezusem na Drogę Krzyżową. Medytacja Drogi Krzyżowej nie jest łatwa. Twoja modlitwa będzie wyrywana, Twoje skupienie będzie próbowało ulatywać w każdej chwili, a myśli będą dręczone jak tylko się da. Ale o to właśnie chodzi. Cała moc Drogi Krzyżowej, to Twoje powroty pod Krzyż.

Nie zniechęcaj się, powracaj do Jezusa i wpatruj się w Jego mękę. Znajdź w sobie siłę, zniknij gdzieś w ciszy, pogrąż się w modlitwie i nie daj się oderwać. Miło i lekko na pewno nie będzie, ale nie na tym Droga Krzyżowa polega. Za to to, co w niej znajdziesz, będzie bezcenne.

A jeśli odmówienie w skupieniu Drogi Krzyżowej to dla Ciebie pestka – dziś, podobnie jak przez najbliższe trzy tygodnie w całej Polsce organizowane są trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, podczas której będziesz mógł wyruszyć w ciemnościach ze swoją intencją. Wszystkie mapy i potrzebne informacje znajdziesz tutaj.

Gdziekolwiek będziesz – powodzenia!