3 kwietnia| Wiadomości

Hamburg: w Wielki Piątek wspólna Droga Krzyżowa chrześcijan i muzułmanów

Chrześcijanie i muzułmanie w Hamburgu już po raz kolejny będą uczestniczyć w Wielki Piątek we wspólnej Drodze Krzyżowej. Jak poinformowała […]

Chrześcijanie i muzułmanie w Hamburgu już po raz kolejny będą uczestniczyć w Wielki Piątek we wspólnej Drodze Krzyżowej. Jak poinformowała luterańska parafia św. Jerzego, międzyreligijna i ekumeniczna medytacja Drogi Krzyżowej odbędzie się o godz. 15.00 przy średniowiecznej grupie Ukrzyżowania znajdującej się przed kościołem w sąsiedztwie Dworca Głównego.

Ta wspólna modlitwa ma już swoją tradycję, odbywa się bowiem od 15 lat. W tym roku towarzyszyć jej będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: „Moja dusza jest smutna aż do śmierci”. Na przykładzie trzech świadectw dzieci i dorośli będą mówili o swoich dzisiejszych troskach i obawach, ale połączonych z nadzieją, że nie pozostają sami, poinformowali organizatorzy.

„Fakt, że jako chrześcijanie i muzułmanie wspólnie i publicznie będziemy się modlić w dniu śmierci Jezusa, jest naszym zdaniem najważniejszym widocznym znakiem pokoju i współżycia w naszej części miasta i w całym świecie”, podkreślił pastor kościoła św. Jerzego w Hamburgu, Kay Kraack. Na zakończenie wspólnej modlitwy w kościele św. Jerzego zaplanowany jest koncert, w ramach którego zostanie wykonana „Via crucis” Franciszka Liszta.

źródło: EKAI