4 kwietnia| Wiadomości

Papież Franciszek o spowiednikach i spowiadaniu się

Wielki Post to okres, podczas którego najczęściej decydujemy się na głębszą spowiedź, niekiedy podsumowującą ostatni rok. Czasami nawet i całe […]

Wielki Post to okres, podczas którego najczęściej decydujemy się na głębszą spowiedź, niekiedy podsumowującą ostatni rok. Czasami nawet i całe nasze życie.

Nie jest to łatwy okres dla spowiadających się, ani też dla spowiadających. Niedawno papież Franciszek przypomniał jednym i drugim o pięknie tego sakramentu. Dlatego dziś, niezależnie po której stronie kratki konfesjonałowej będziesz – Ojciec Święty motywuje:

Spowiadających się:
To bardzo ważne, żebym poszedł do spowiedzi i uklęknął przed kapłanem, który wciela się w Chrystusa oraz przed naszą matką – Kościołem, wezwanym do szerzenia Miłosierdzia Bożego. To jest spotkanie twarzą w twarz z kimś, kto działając in persona Christi cieszy się z Twojego powrotu i przebacza Ci. To jest spotkanie z Miłosierdziem!

Spowiadających:
W sakramencie pojednania stajesz się instrumentem Bożego miłosierdzia i występujesz w roli samego Chrystusa. To Ty jesteś bezpośrednim następcą apostołów, którym Chrystus powiedział: „Komu odpuścicie grzechy, tym zostanie odpuszczone”.