16 kwietnia| Wiadomości

XVI Nocna Pielgrzymka z Piekar Śląskich na Jasną Górę

Jest rok 2008. Pięciu kumpli wpada na pomysł przejścia karkołomnego dystansu 60 km w… jedną noc. Początkowo wydaje się, że […]

Jest rok 2008. Pięciu kumpli wpada na pomysł przejścia karkołomnego dystansu 60 km w… jedną noc. Początkowo wydaje się, że taki rodzaj pielgrzymki do Częstochowy będzie jednorazowym wybrykiem. Weryfikacja tych myśli przychodzi jednak szybciej, niż mogłoby się wydawać. Wewnętrzna motywacja i potrzeba przemyślenia pewnych spraw na hardcorowym dystansie jest silniejsza niż wygoda i „zdrowy rozsądek”.  Pielgrzymki zaczynają się powtarzać – z początku nawet kilka razy w roku.

Bożych szaleńców z biegiem czasu nie ubywa – wprost przeciwnie, ich liczba lawinowo rośnie, zaś nocna wędrówka na Jasną Górę staje się wydarzeniem, będącym dla wielu ludzi nieodłącznym elementem życiowego programu. Przez 10 lat na trasę wyrusza blisko 1800 pielgrzymów.

W nocy z 11 na 12 maja, czyli z soboty na niedzielę odbędzie się XVI Nocna Pielgrzymka z Piekar Śląskich na Jasną Górę. W tym roku wyruszy ona w intencji chrześcijan prześladowanych w Jemenie. Czy będziesz tam i ty?

Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj.

 

źródło: nocnelaski.pl