23 kwietnia| Wiadomości

Nie zostawiaj resztek!

Powyższy tytuł nie ma na celu nakłaniać nikogo do obżarstwa. Zamiast tego próbuje uchronić przed wyrzucaniem nadmiaru jedzenia po świętach. […]

Powyższy tytuł nie ma na celu nakłaniać nikogo do obżarstwa. Zamiast tego próbuje uchronić przed wyrzucaniem nadmiaru jedzenia po świętach. Jeszcze do jutra potrwa akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”, której wolontariusze zbierają jedzenie i zawożą je do miejscowych jadłodajni.

Jak pomóc? Wystarczy zgłosić się za pomocą formularza na stronie www.podzielmysie.pl, a wolontariusze przyjadą pod wskazany adres by zabrać jedzenie. Oczywiście, jeśli jest się zmotoryzowanym, można również samemu zostać takim rozwozicielem.

W ostatniej akcji „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” po Świętach Bożego Narodzenia, wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Udało się zebrać około dziesięciu tysięcy posiłków. Organizatorzy akcji zachęcają, by jedzeniem dzielić się przez cały rok, samemu dostarczając żywność do jadłodajni. Adresy wszystkich takich społecznych stołówek znajdują się na stronie www.podzielmysie.pl w zakładce: jadłodajnie.