25 kwietnia| Wiadomości

Dzieci idą do pracy

W całej Polsce nadal trwa strajk nauczycieli i wielu rodziców decyduje się na zabieranie swoich dzieci do pracy. Amerykańskie dzieci […]

W całej Polsce nadal trwa strajk nauczycieli i wielu rodziców decyduje się na zabieranie swoich dzieci do pracy. Amerykańskie dzieci również pójdą dziś do biur, urzędów i zakładów przemysłowych. Jednak nie ze względu na strajk, ale z powodu coraz bardziej popularnej akcji „Weźmy swoje córki i synów do pracy”.

Pomysłodawcy tej akcji chcą zachęcać dzieci do nauki i rozwoju oraz dać im okazję do poznania miejsc pracy rodziców.

Akcja przyprowadzania dzieci do pracy zrodziła się w latach dziewięćdziesiątych w Nowym Jorku. Początkowo miała charakter feministyczny i dotyczyła tylko dziewczynek. Wizyta w miejscu pracy rodziców miała zachęcić do stawiania sobie ambitnych celów zawodowych. Jednak w 2003 roku akcję rozszerzono o chłopców i zmieniono jej przesłanie.

W zeszłym roku w akcji wzięło udział 37 milionów dzieci. Wśród instytucji, które zapraszają rodziców do przyjścia do pracy z dziećmi są, między innymi uczelnie, instytuty naukowe, szkoły, wojsko, policja, strażacy, ministerstwa a nawet i Biały Dom.