4 maja| Wiadomości

Sri Lanka: niedzielę znów nie będzie Mszy

W  niedzielę na Sri Lance znów nie będzie publicznych Mszy św. Po wielkanocnym zamachu Kościół zawiesił tymczasowo sprawowanie publicznych liturgii. […]

W  niedzielę na Sri Lance znów nie będzie publicznych Mszy św. Po wielkanocnym zamachu Kościół zawiesił tymczasowo sprawowanie publicznych liturgii. Liczono, że 5 maja przynajmniej w niektórych miejscach będzie można ponownie otworzyć kościoły.

Kard. Malcolm Ranjith poinformował jednak, że za radą lankijskich sił bezpieczeństwa również w tę niedzielę Mszy nie będzie. Powodem jest konkretne zagrożenie zamachami, w co najmniej dwóch miejscach kultu – oświadczył rzecznik metropolity Colombo.

Po zamachach na kościoły i hotele, w których zginęło 257 osób, na Sri Lance wprowadzono zaostrzone środki bezpieczeństwa. Odwołano pierwszomajowe manifestacje. Przy kościołach rozstawiono patrole. Specjalną ochronę przyznano też kard. Ranjithowi. Metropolita Colombo nie zgodził się jednak na podróżowanie w opancerzonej limuzynie rządowej. „Ja się nie boję. Moją ochroną jest Pan” – oświadczył lankijski kardynał, dodając, że zależy mu jedynie na bezpieczeństwie jego ludu i kraju.

Źródło: Radio Watykańskie