7 maja| Wspólnota

Zjazd NINIWY za nami

W dniach 1-4.05 w Zahutyniu odbył się Zjazd NINIWY. Młodzież oblacka z całej Polski spotkała się już po raz 30. […]

W dniach 1-4.05 w Zahutyniu odbył się Zjazd NINIWY. Młodzież oblacka z całej Polski spotkała się już po raz 30.

W spotkaniu u bram Bieszczad uczestniczyło aż 270 młodych. Podczas trwania zjazdu młodzież wysłuchała konferencji o. Marcina Szwarca OMI, pt. „5 etapów dojrzewania mężczyzny” oraz konferencji Sylwii Jaśkowiec. Ważnym punktem spotkania była peregrynacja obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, w której oprócz młodzieży brała udział również cała wspólnota parafialna. Parafianie oprócz peregrynacji przyjęli młodzież na noclegi do swoich domów a także włączyli się aktywnie w organizację całego zjazdu.

„Było bardzo fajnie. Jako studentka mogę powiedzieć, że nie jeździłam wcześniej na zjazdy bo bałam się, że nie będzie ludzi w moim wieku. W tym roku zebraliśmy się ekipą 20 studentów, mieliśmy, super wypad z ojcem prowincjałem w góry, kiedy mogliśmy się jeszcze lepiej poznać. Wszyscy wynieśliśmy też wielkie doświadczenia z rodzin, które okazały nam bardzo dużo miłości. Podobały mi się też modlitwy poranne, które pięknie prowadziły siostry oblatki.” – relacjonuje Paulina, studentka z Katowic.

Sam Zahutyń i tereny wokół miały swój niepowtarzalny klimat, z którego korzystali uczestnicy spotkania poprzez wypad w góry oraz zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych.

Kolejny Zjazd NINIWY odbędzie się w listopadzie w Iławie. Wcześniej jednak młodzież oblacka spotka się jeszcze podczas Festiwalu Życia w Kokotku, na który wszystkich zapraszamy. Więcej na www.festiwalzycia.pl.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.