27 maja| Wiadomości

Podsumowano już wyniki z 99% komisji wyborczych do Europarlamentu

Według danych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 45,57 procent głosujących. […]

Według danych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 45,57 procent głosujących. Partia rządząca o ponad 7 punktów procentowych wyprzedziła Koalicję Europejską, która uzyskała wynik 38,29 procent. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki po podliczeniu ponad 99 procent głosów z obwodowych komisji wyborczych. Trzecim ugrupowaniem, które wprowadzi swoich przedstawicieli do PE jest Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 6,04 procent wyborców. Poniżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja z poparciem 4,55 procent, piąte miejsce zajął Kukiz’15 – z wynikiem 3,70 procent, a szóste Lewica Razem – 1,24 procent.

Z danych PKW wynika, że frekwencja wyniosła 45,61 procent. Oficjalne wyniki wraz z nazwiskami 52 wybranych europosłów poznamy prawdopodobnie wieczorem lub jutro.