30 maja| Wiadomości

Już w sobotę kolejna edycja Lednicy 2000

Już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, na Polach Lednickich odbędzie się 23. Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegoroczna edycja będzie przebiegać […]

Już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, na Polach Lednickich odbędzie się 23. Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”, a motywami przewodnimi będą dwa hasła – „opowiem Ci o spowiedzi” oraz „opowiem Ci o Eucharystii”.

Hasło „Wiesz, że cię kocham” nawiązuje do przemówienia Jana Pawła II skierowanego do młodych w 1987 r. Papież wypowiedział wówczas zdanie: ”Musicie być mocniejsi, niż warunki, w jakich przyszło wam żyć”, wyjaśniając zarazem, że „człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”.

Młodzi nad Lednicą będą w tym roku przeżywać Eucharystię, jako „ucztę grzeszników, którym przebaczono”. Ma to być prawdziwa uczta, kontynuacja historii celnika Mateusza, który wstał od stołu i poszedł za Jezusem. W ramach przygotowania i jako wyjaśnienie licznych symboli towarzyszących nam podczas Mszy św. zaplanowano wyjątkową procesję, w której przejdą piekarze z chlebem, winiarze z winem, koronczarki, kwiaciarki i wiele innych osób a wreszcie – wszyscy uczestnicy, którzy w liturgię Eucharystii wnoszą samych siebie, również jako dar.

W tym roku uczestnicy otrzymają lednicki rachunek sumienia „Poznaj moje serce”- będzie to praktyczny ale niekonwencjonalny przewodnik w drodze do sakramentu pokuty i pojednania.

Swoje słowo do lednickiej młodzieży skierował wczoraj także papież Franciszek:

” Szczególne pozdrowienie kieruję dzisiaj do młodzieży, która w sobotę przybędzie do Lednicy na Spotkanie Młodych. Niech chwile przeżywane w „polskiej Panamie”, jak nazywacie w tych dniach Lednicę, przenika entuzjazm waszej wiary, modlitwy, radości i wspólnego świętowania. „

WYDARZENIA Czytaj więcej
NAJNOWSZE WPISY: