Rozważanie na poniedziałek, 3 czerwca

J 16,29-33 Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz […]

J 16,29-33
Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie trzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś». Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat».

Benedykt XVI powiedział, że człowiek wierzący nigdy nie jest sam. O tym właśnie wspomina Jezus, gdy mówi, że opuszczony przez uczniów, nie pozostaje samotny, ale jest z Nim Ojciec. Spróbuj sobie przypomnieć, co czułeś, gdy ogarniało cię poczucie samotności. Ściągało cię ono na dno czy wypychało do bliższej relacji z Bogiem? Panie, pokaż mi na nowo, że nigdy nie jestem sam.