3 czerwca| Wspólnota

To nasz wspólna sprawa

Mamy w sobie pragnienie by nie stać z boku. My ludzie młodzi, którzy według tego co mówi dzisiaj świat pierwsi […]

Mamy w sobie pragnienie by nie stać z boku. My ludzie młodzi, którzy według tego co mówi dzisiaj świat pierwsi powinni odejść z kościoła by nie mieć kontaktu z ludźmi, których nazywa się pedofilami – to słowa młodych, którzy oddolnie postanowili działać. Są oni organizatorami akcji „To nasza wspólna sprawa”. Jako NINIWA wspieramy tą akcję i zachęcamy do dołączenia się. Oto co piszą i mówią młodzi na swojej stronie.

O co chodzi?

Zapraszamy wszystkich członków Kościoła do nowenny (11-19 czerwca), w której chcemy przebłagać za zło pedofilii w Kościele i jej ukrywanie, pomodlić się za ofiary księży pedofilów oraz za kapłanów – tych, którzy są przyczyną zgorszenia, i tych, którzy są oczerniani, nazywani pedofilami, choć nie zawinili. Wcześniej chcemy dawać świadectwo o pięknej roli księży w naszym życiu.

Jakie mamy cele?

Pragniemy zjednoczyć jak najwięcej wiernych Kościoła w modlitwie oraz we wsparciu duchownych w tym trudnym czasie. Chcemy poczuć i pokazać, że jesteśmy jedną wspólnotą. Musimy dzisiaj jasno wyrazić swój sprzeciw wobec pedofilii w Kościele, a także wobec manipulacji skierowanej przeciwko niemu. Musimy modlić się za ofiary, pokazać, że nas, członków Kościoła, bardzo boli cierpienie, którego w nim doświadczyli.

Więcej informacji na www.tnws.pl

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.