6 czerwca| Wiadomości

XIV Marsz dla Życia i Rodziny – wkrótce w Warszawie i 130 innych miastach

“Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w warszawskich szkołach” – pod takim hasłem 9 czerwca odbędzie się w Warszawie oraz 130 […]

“Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w warszawskich szkołach” – pod takim hasłem 9 czerwca odbędzie się w Warszawie oraz 130 miastach w całej Polsce XIV Marsz dla Życia i Rodziny. Jego organizatorem jest Centrum Życia i Rodziny.

W tym roku Marsze dla Życia i Rodziny poświęcone są problemowi edukacji seksualnej, zagrażającej prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców.

„Te nieobliczalne w skutkach działania już od nowego roku szkolnego 2019/2020 dotkną ponad 200 tys. dzieci w warszawskich szkołach, ale w dalszej perspektywie zagrażają ponad 4,5 milionom najmłodszym w całej Polsce. W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny, wychodzimy na ulice naszych miast, aby chronić młode pokolenie Polaków przed demoralizacją i bronić autonomii wychowawczej polskich rodzin.” – wyjaśnia Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

Warszawski marsz rozpocznie się Mszą św. dziękczynną o godz. 10.30 w kościele Świętego Krzyża. Start zaplanowany jest na godz. 11.45 sprzed Pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Zakończenie nastąpi około 13.00 pod Ratuszem na Pl. Bankowym.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są od 2006 roku. Niosą ważne przesłanie związane z aktualną sytuacją dotyczącą ochrony życia ludzkiego oraz praw rodziny.

Tym razem ulicami Warszawy przejdą także eksperci w dziedzinie programów wychowawczych oraz przedstawiciele organizacji rodzicielskich z krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, gdzie już dzisiaj dzieci poddawane są edukacji seksualnej w szkołach.

Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny z dziećmi, osoby starsze, duchownych i wszystkie osoby, które pragną publicznie dać wyraz troski o każde ludzkie życie i umocnienie polskich rodzin.

W tym roku dla najmłodszych uczestników Marszu przygotowane zostały wyjątkowe atrakcje – szkocka orkiestra w tradycyjnych regionalnych strojach, postaci z bajek oraz pokazy baniek mydlanych. Wszyscy uczestnicy Marszu spodziewający się narodzin dziecka otrzymają upominek.

Centrum Życia i Rodziny podczas Marszu warszawskiego przeprowadzi zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach k. Konstancina. Zebrane środki zostaną przekazane na stworzenie i wyposażenie sali rehabilitacyjno – rekreacyjnej dla dzieci i matek- podopiecznych tej placówki.

„Koszty rehabilitacji są bardzo wysokie, a niestety większość mieszkańców Domu Samotnej Matki potrzebuje takiej pomocy. Koszt wyposażenia w podstawowy sprzęt wynosi ok. 20 tys. zł. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę przekazaną na ten cel” – podkreśla Marta Ogonowska-Polkowska z Centrum Życia i Rodziny. Akcja odbędzie się pod hasłem “Słoiczek dla Chyliczek”.

Więcej informacji o Marszach można uzyskać na stronie: www.marsz.org

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedzi Międzynarodowa konferencja naukowa „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń”, która odbędzie się 8 czerwca na Stadionie PGE Narodowy. Więcej informacji o konferencji na stronie www.bronmydzieci.pl

źródło: EKAI