16 czerwca| Wiadomości

Watykan instaluje stacje ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych

W najbliższej przyszłości na obszarze Watykanu mają zostać zainstalowane stacje ładowania dla pojazdów o napędzie elektrycznym i hybrydowym. Porozumienie w […]

W najbliższej przyszłości na obszarze Watykanu mają zostać zainstalowane stacje ładowania dla pojazdów o napędzie elektrycznym i hybrydowym. Porozumienie w tej sprawie podpisał 10 czerwca Gubernatorat Państwa Watykańskiego z włoską spółką energetyczną Enel X – poinformował watykański dziennik „L’Osservatore Romano”.

Celem, do którego usilnie dąży Gubernatorat, jest stworzenie w Watykanie infrastruktury przyjaznej środowisku. Zgodnie z tym w przyszłości watykański park samochodowy będzie nastawiony na pojazdy o napędzie hybrydowym i elektrycznym, np. przy dostarczaniu poczty w Watykanie. Zawarty obecnie kontrakt przewiduje bezpłatne korzystanie przez personel Stolicy Apostolskiej z pojazdów całkowicie elektrycznych.

W parku samochodowym Watykanu jest już kilka aut o napędzie elektrycznym. Na swe 80. urodziny, w ramach programu pilotażowego, papież Franciszek otrzymał z Niemiec do użytkowania przez rok białego nissana. Natomiast wśród samochodów, które miał do dyspozycji Benedykt XVI, był od 2012 r. Renault-Kangoo z napędem elektrycznym.

 

źródło: EKAI