28 czerwca| Wiadomości

Tornister pełen uśmiechów

Caritas Polska rozpoczyna po raz jedenasty akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Kampania jest zachętą do pomocy uczniom z ubogich rodzin poprzez […]

Caritas Polska rozpoczyna po raz jedenasty akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Kampania jest zachętą do pomocy uczniom z ubogich rodzin poprzez przygotowanie dla nich wyprawek szkolnych. Jak mówi Renata Pruszkowska, koordynator projektów dla dzieci Caritas Polska, przygotować może je każdy chętny. Wyprawki szkolne kompletowane będą przez okres wakacji w całej Polsce za pośrednictwem diecezjalnych Caritas.

W parafiach w kraju będą przygotowane też kosze, do których będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne. Wyprawki trafią nie tylko do potrzebujących w Polsce, ale też do polskich dzieci z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Akcję można wesprzeć też SMS-em charytatywnym o treści TORNISTER wysyłanym pod nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Finał akcji odbędzie się 25 sierpnia w miejscowości Giedlarowa w gminie Leżajsk. Od początku akcji Caritas przekazała dzieciom z ubogich rodzin ponad 170 tysięcy wyprawek.