Pierwszy raport naszych misjonarzy

Po długiej podróży trójka naszych wolontariuszy misyjnych: Agata, Basia i Michał dotarła do Wierszyny. W piątek 19.07 wieczorem wolontariusze spotkali się z miejscowym proboszczem -  o. Karolem Lipińskim OMI, który opowiadał im o miejscu, w którym przez najbliższy miesiąc będą posługiwać.

Po długiej podróży trójka naszych wolontariuszy misyjnych: Agata, Basia i Michał dotarła do Wierszyny. W piątek 19.07 wieczorem wolontariusze spotkali się z miejscowym proboszczem –  o. Karolem Lipińskim OMI, który opowiadał im o miejscu, w którym przez najbliższy miesiąc będą posługiwać.

Nasi wolontariusze nie odpoczywali długo, tylko od razu z werwą wzięli się do roboty. Już w sobotę rano zajmowali się pracami gospodarskimi i ogrodniczymi, a już od poniedziałku całe dni wypełniły się organizacją Wakacji z Bogiem dla grupy wierszyńskich dzieci. Dla najmłodszych jest to okazja nie tylko do aktywnego spędzenia wakacji, ale także i wzrostu duchowego. Ponadto wszyscy chętni od naszych wolontariuszy mogą nauczyć się języka polskiego.

Praca wolontariuszy nie kończy się na jednak organizacji merytorycznej zajęć. Agata, Basia i Michał przygotowują również posiłki dla dzieci oraz dla częstych gości z Polski, którzy chętnie wykorzystują urlopy na odwiedziny w Wierszynie. Przed naszymi wolontariuszami jeszcze ogrom pracy, ale z ich raportu wynika, że są bardzo zadowoleni. Cała trójka przesyła serdeczne pozdrowienia i dziękuje za liczne wyrazy wsparcia.