15 sierpnia| NINIWA Team

Dzień 17 – wyścigi

Dzisiejszego dnia pogoda ponownie okazała się łaskawa dla wyprawowiczów przy pobudce. Intensywny deszcz padał niemal całą noc i poranna drzemka […]

Dzisiejszego dnia pogoda ponownie okazała się łaskawa dla wyprawowiczów przy pobudce. Intensywny deszcz padał niemal całą noc i poranna drzemka przedłużyła się o godzinę. Poranną modlitwę i podziału dokonywał Paweł Tałajczyk. Jedna grupa była ubrana w bluzy z tegorocznej wyprawy a druga w inne. W czasie całego dnia deszcz już nie niepokoił rowerzystów.

Dzisiejszy dzień obfitował w wiele górek i zjazdów jednak wyprawowicze nabrali już wprawy w pokonywaniu wzniesień i cała trasa przebiegła bardzo sprawnie. Niniwa po raz trzeci w historii swoich wypraw odziwedziła dziś stolicę Słowenii – Lublanę i tradycyjnie odtańczona została tam belgijka przy fontannie na rynku głównym. Fakt ten wzbudził wielkie zainteresowanie turystów, na koniec grupa otrzymała wielkie owacje.

Odbyły się również dziś dwa emocjonujące wyścigi w długich podjazdach pod górę. Uczestniczyli w nich dwaj wyprawowi górnicy Łukasz i Sławek. Pierwszy wygrał młodzik z KWK Ziemowit, w rewanżu wygrał doświadczony Górnik z KWK Staszic.

Statystyki:

  • 153 km
  • 22,6 km/h

Nocleg: Brezovica pri Ljubljani

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.