25 listopada| OCM NINIWA

„Odnajdywanie fundamentu etosu” – rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców

W Oblackim Centrum Młodzieżowym w Kokotku odbyły się rekolekcje dla nauczycieli, wychowawców i osób związanych z Katolickim Stowarzyszeniem Wychowawców. Przewodnikiem […]

W Oblackim Centrum Młodzieżowym w Kokotku odbyły się rekolekcje dla nauczycieli, wychowawców i osób związanych z Katolickim Stowarzyszeniem Wychowawców. Przewodnikiem skupienia, które miało miejsce w dniach 15-17 listopada, był bp Andrzej Iwanecki – biskup pomocniczy diecezji gliwickiej. Głównym tematem było zagadnienie “Nauczyciel-katolik wobec wyzwań współczesnego świata”. W rekolekcjach uczestniczyło przeszło 80 osób, w tym ks. Krzysztof Ochab – opiekun duchowy stowarzyszenia.

Do zebranych nauczycieli i wychowawców prelekcję wygłosił Prowincjalny Duszpasterz Młodzieży, o. Tomasz Maniura OMI, w odczycie: “Jak mówić do młodzieży o Bogu?” Wśród prelegentów znaleźli się także pedagodzy z pokaźnym doświadczeniem. Bogaty w treść referat przedłożył ks. prof. Michał Drożdż z Papieskiego Uniwersytetu w Krakowie: “Nauczycielu, gdzie mieszkasz – odnajdywanie fundamentów etosu.”

Ostatniego dnia odbyło się Zebranie Walne Delegatów Członków Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Przybyli na nie delegaci Oddziałów KSW w Libiążu, Krakowie, Tarnowie, Sędziszowie Małopolskim, Gliwicach, Wrocławiu, Siedlcach i Gorzowie Wielkopolskim. Przybyła także kurator województwa podkarpackiego – Małgorzata Rauch, która jest również członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

Głównym organizatorem rekolekcji w Kokotku był Prezes Zarządu Głównego KSW – Dariusz Przyłas wraz z całym Zarządem Głównym.

Zobacz galerię zdjęć >>

(oblaci.pl/pg/zdj. Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu)

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.