23 grudnia| Wspólnota

Charytatywny koncert kolędowy w rocznicę NINIWY

W sobotę 28.12, o godzinie 19.00 w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku odbędzie się charytatywny koncert kolęd. To z […]

W sobotę 28.12, o godzinie 19.00 w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku odbędzie się charytatywny koncert kolęd. To z okazji 15. rocznicy powstania Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży czyli naszej NINIWY! Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Piętnaście lat temu, dokładnie 28.12.2004 odbyło się pierwsze spotkanie w celu przygotowania formacji dla młodzieży oblackiej w duchu św. Eugeniusza. Jest to dzień uznawany za nas jako początek NINIWY, której patronują święci Młodziankowie. Następnych kilka miesięcy upływa na wielogodzinnych rozmowach o charyzmacie oblackim, zastanawianiu się nad oblacką formacją młodzieży, tworzeniu propozycji konspektów spotkań itp.

Mimo 15 lat działania, przed nami cały czas nowe wyzwania. Najbliższym jest wybudowanie kaplicy w Oblackim Centrum Młodzieży. Kolędowanie jest otwarte i bezpłatne. Gdyby jednak ktoś chciał wesprzeć cel budowy kaplicy, będziemy bardzo wdzięczni!

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.