NINIWA
10 marca| NINIWA Team

Najważniejsze informacje o pieszej wyprawie NINIWA Team po spotkaniu organizacyjnym

Myślisz o wyprawie pieszej z NINIWA Team? Przeczytaj do końca! 1. Termin wyprawy – Spotkanie w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA […]

Myślisz o wyprawie pieszej z NINIWA Team? Przeczytaj do końca!

1. Termin wyprawy – Spotkanie w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku 28.09 wieczorem Wylot 29.08 z Katowic – powrót 20 września do Mediolanu. Stamtąd autostopem w trójkach, kto pierwszy na Śląsku.

2. Cel wyprawy – Nabierać doświadczenie przyjmowania życia, Boga. Życie jest proste. Poznać „zapach” wschodniego chrześcijaństwa i jego historię. Przeżyć wspólnotę.

3. Trasa – ciągle jest kształtowana ze względu na pomoc konsulatu. Miejsca brane pod uwagę: Usghuli, Gergeti, Darlo, Omalo, Sighnaghi, Mtskheta, Vardzia, Vagharshapat, Ashtarak, Sevanavank, Erywań, Tibilisi, Kutaisi.

4. Styl – Idziemy na wiarę. 40 minut drogi i 10 minut przerwy po dojściu ostatniej osoby (jeśli grupa będzie się rozciągała, mniej). Gdy będzie gorąco ruszamy od 5, 5:30. Wstawanie uzależnione jest od pogody. Cały dobytek w plecaku.
Plan dnia – Pobudka, droga, Eucharystia, odpoczynek, obiad, droga, szukanie noclegu. Będą odcinki 2-3 dniowe bez możliwości zakupu żywności. Jedzenie będziemy kupować u miejscowych, w sklepach i nosić zapas.
Zwiedzamy ciekawsze miejsca, miasta ale w miarę możliwości czasowych np. kilka godzin. W Tbilisi jeden dzień. W niedzielę nie idziemy ale jeśli będzie potrzeba w niedzielę pokonamy trochę drogi stopem. W niedzielę odpoczynek i „dzielenie się życiem”.

5. Autostop – po Gruzji i Armenii po 3 osoby (minimum 1 mężczyzna w grupie). ¾ dnia idziemy, później podjeżdżamy jeśli trzeba. Może się zdarzyć, że większy odcinek będziemy jechać.

6. Co zabrać? Żeby podróżować po Gruzji i Armenii wymagany jest paszport. Ważny paszport należy mieć do 31 maja ze względu na zakup biletów lotniczych.

7. Plecak – waga plecaka zabieranego do samolotu nie może przekraczać 10 kg.

8. Zgłoszenia – O wzięciu udziału w wyprawie decyduje kolejność zgłoszeń. Jest 15 biletów w pierwszej puli. Pełne zgłoszenie to:

 • Wysłanie maila na adres info@niniwateam.pl z potwierdzeniem chęci udziału w wyprawie.
 • Wpłata zaliczki 400 zł (całość ok. 1200) – imię i nazwisko – Gruzja Armenia 2020 (zaliczka jest zwrotna w przypadku rezygnacji z udziału w wyprawie po wyprawie przygotowawczej)
 • UWAGA!!! W związku z trwającą sytuacją proszę nie przelewać zaliczek do odwołania. W celu zgłoszenia się na wyprawę wystarczy wysłać maila.

9. Warunki udziału w wyprawie

 • Przejście wyprawy przygotowawczej: 8-10.05.2020 – Start:
  8.05 – do 22:00 – Zwardoń PKP, rozbicie namiotów na obrzeżach miasta.
  9.05 – Zwardoń (czerwony szlak) – Wielka Racza – Przegibek – nocleg w ruinach owczarni (30 km)
  10.05 – ruiny owczarni – Rycerka Dolna (czerwony) – Sól – Zwardoń PKP (20 km)
 • Wpłata pełnej kwoty 1200 zł (pokrywa przelot, ubezpieczenie, koszulkę)
 • Stan zdrowia pozwala mi wziąć udział w wyprawie

10. Intencja wyprawy 2020 – związana jest z dbaniem o naszą planetę Ziemię. Całe przyszłoroczne przedsięwzięcie nazwaliśmy DALEKO. Przede wszystkim chodzi o dalekie, perspektywiczne myślenie o naszej Ziemi, o tych, którym mamy ją przekazać by dalej czynili sobie tę Ziemie poddaną. Wiemy, że najwięcej zależy od tych, którzy mogą najwięcej. My możemy jednak zacząć tworzyć dużą rzeczywistość od małych rzeczy. Chcemy ofiarować swój czas, wysiłek i modlitwę w intencji dbania o czystość naszej Ziemi.

 • Troska o całą Ziemię jest także troską o siebie. Patrz DALEKO!
 • Problem ochrony środowiska i ekologi jest ogromny. Ale wszystko zaczyna się od pierwszego kroku, stąd intencja. Sam prosty sposób przeżywania naszych wypraw niech uczy nas mniej konsumpcyjnego stylu życia. Niech nas zachęca do częstszego wybierania roweru w drodze do pracy czy gdziekolwiek indziej oraz do częstszego chodzenia pieszo. Wierzymy, że nie musimy zniszczyć naszej Ziemi. Wierzymy, że troszcząc się o swoje życie będziemy patrzyli daleko, szeroko i z perspektywą rozumiejąc że troska o całą Ziemię jest także troską o siebie. Patrz DALEKO!
 • Intencja wyprawy jest odpowiedzią na encyklikę papieża Franciszka Laudato Si’.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.