2 maja| OCM NINIWA

Kapłani dołączają do pomocy w DPS

Od dzisiaj (2 maja) trzech kapłanów pomaga opiekować się pensjonariuszami w jednym z Domów Pomocy Społecznej w Lublińcu. Są to: […]

Od dzisiaj (2 maja) trzech kapłanów pomaga opiekować się pensjonariuszami w jednym z Domów Pomocy Społecznej w Lublińcu. Są to: jeden oblat – ojciec Sylwester oraz dwóch salwatorianów – ojcowie Maciek i Wojtek. Kapłani pracować będą na oddziale, na którym przebywają osoby zarażone koronawirusem.

Zaangażowanie kapłanów w Lublińcu jest odezwą na prośbę Przewodniczącego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich, o. Janusza Soka CSsR, który zaapelował do zakonników o włączenie się w bezpośrednią pomoc w opiece nad chorymi pensjonariuszami Domów Pomocy Społecznej w całej Polsce. Na dzień dzisiejszy w DPS-ach posługuje już prawie 90. zakonników, kolejnych 40. pozostaje w gotowości. Spośród sióstr zakonnych zaangażowanych jest ponad 400 wolontariuszek.

Wielkie podziękowania chcemy skierować w stronę Starosty Powiatu Lublinieckiego oraz pracowników starostwa, którzy z wielkim zaangażowaniem koordynują działania wolontariuszy na terenie powiatu, a dzięki którym wiele osób potrzebujących pomocy, otrzyma ją we właściwym czasie.

Ojcowie do pracy DPS-ie wyruszyli z błogosławieństwem o. Mieczysława Hałaszko – superiora wspólnoty oblatów w Kokotku.

Pomóż NINIWIE przetrwać epidemię. Wesprzyj nasze działania. 

ING Bank Śląski 19 1050 1214 1000 0090 3111 8806
Oblackie Centrum Młodzieży
Tytuł: “Darowizna”

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.