Rozważanie na wtorek, 12 maja

J 14,27-31a Jezus powiedział do swoich uczniów: «Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. […]

J 14,27-31a
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał».

Z pewnością usłyszysz dzisiaj wiele informacji, które wzbudzą niepokój w twoim sercu. Kolejne tragedie, wypadki, konflikty. Świat pragnie pokoju, którego sam nie potrafi sobie zapewnić. Tylko Jezus obdarza pokojem, którego nikt inny dać nam nie może. On daje prawdziwy pokój serca, sumienia. Postanowienie: pomodlę się dzisiaj o pokój na świecie.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.