unsplash.com

Rozważanie na piątek, 15 maja

J 15,12-17 Jezus powiedział do swoich uczniów: «To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie […]

J 15,12-17
Jezus powiedział do swoich uczniów: «To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Jezus przykazuje nam wzajemną miłość. Czy potrzebne jest przykazanie miłości? Przecież miłość, dobroć, życzliwość powinny być czymś naturalnym w naszym życiu. A jednak tak często o tym zapominamy. Tak wiele wokół nas nienawiści, wojen, przekleństw, zazdrości, intryg. Tym bardziej musimy pamiętać o tym, co Jezus nam zostawił jako testament. Postanowienie: postaram się dzisiaj być bardziej życzliwym wobec spotkanych ludzi.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.