27 maja| Wiadomości

#NasiHerosi biegają dla Afryki! Pobiegnij i Ty!

Walka z koronawirusem trwa na wszystkich frontach. Fundacja Redemptoris Missio, której celem jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących […]

Walka z koronawirusem trwa na wszystkich frontach. Fundacja Redemptoris Missio, której celem jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata, zorganizowała akcję Bieg dla Afryki!

Jak podają organizatorzy akcji, kraje misyjne znajdują się teraz w dramatycznej sytuacji, bo wraz z epidemią COVID-19 przyszedł głód. Akcja ma na celu pomoc krajom misyjnym. W biegu może wziąć udział każdy. Bieg odbywa się w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Koniecznie tak, aby unikać skupisk ludzi i zachować bezpieczeństwo! W ramach “wpisowego”, uczestnicy buiegu mogą kupić kubek, który jest cegiełką na rzecz akcji. Cały dochód zostanie przekazany na walkę ze skutkami COVID-19 w Afryce. Kubki rozprowadza portal misyjne.pl >>.

Do akcji włączyli się również oblaci! Jako pierwszy zrobił to prowincjał o. Paweł Zając OMI. Po przebiegnięciu proponowanego przez organizatorów dystansu nominował o. Tomasza Maniurę OMI.

Zapraszamy do włączenia się do akcji! Akcja kończy się w najbliższą niedzielę.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.