Grzegorz Szpak
12 czerwca| Festiwal Życia

FŻ 2020 – specjalna propozycja dla grup

Główną treścią tegorocznego festiwalu będzie gra „Buduj Arkę”, a poza nią będą odbywać się będą dwa wejścia online na żywo, […]

Główną treścią tegorocznego festiwalu będzie gra „Buduj Arkę”, a poza nią będą odbywać się będą dwa wejścia online na żywo, rano i wieczorem, z festiwalowego studia w Kokotku.

Ze względu na epidemię, program jest przygotowany tak, żeby można przeżywać go indywidualnie. Będzie również możliwość przeżywania go wersji rozbudowanej w grupach i wspólnotach – nic nie zastąpi realnego spotkania. W ramach grupowego przeżywania festiwalu, do wykonania będą te same zadania z gry, jednak wieczorna propozycja będzie bardziej rozbudowana. Grupy spotkają się najpierw na Eucharystii, a dalej wezmą udział w programie – pracy w grupach, nabożeństwie i dodatkowej animacji.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania miejsc, w których wieczory festiwalowe będą mogły się odbywać fizycznie. Niedługo podamy listę miejsc, w których będzie można dołączyć do przeżywania festiwalu na żywo.

Ostateczna decyzja o organizacji wydarzenia podejmowana będzie bezpośrednio przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia, z uwzględnieniem wszystkich zaleceń sanitarnych i obostrzeń związanych z epidemią. Priorytetem organizatorów jest bezpieczeństwo uczestników.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.