facebook.com/bbtour1008/
21 sierpnia| NINIWA Team

Gdzie jest granica ludzkich możliwości? Start BB Tour 2020 już dzisiaj!

Marzenie, pasja czy przegrany zakład – co pcha człowieka do przejechania 1008 km na rowerze w półtora doby? Wyczyn niebywały […]

Marzenie, pasja czy przegrany zakład – co pcha człowieka do przejechania 1008 km na rowerze w półtora doby? Wyczyn niebywały i zdawałoby się nie do osiągnięcia przez zwykłego śmiertelnika, a mimo to na starcie tegorocznej edycji Bałty-Bieszczady Tour stanie około 400 zawodników, w tym aż 100 debiutantów!

Bałty-Bieszczady Tour to jeden z najdłuższych w Polsce ultramaratonów rowerowych. Celem pokonanie liczącej ponad 1000 km trasy łączącej dwie najdalej położone od siebie miejscowości w Polsce – Świnoujście i Ustrzyki Górne. Limit czasu na ukończenie wyścigu to 70 godzin, a najkrótszy czas pokonania trasy w 15-letniej historii zawodów to 34 godziny i 53 minuty.

Do pokonania tak długiego dystansu w tak krótkim czasie potrzeba oczywiście wytrenowanych mięśni, ale niemniej wytrenowanej psychiki – to głowa pcha mięśnie. Jak piszą organizatorzy na swojej stronie celem wydarzenia jest właśnie sprawdzenie granic wytrzymałości i odporności psychicznej uczestników :).

Podjęcie takiego wyzwania w naszej mentalności może stać daleko za granicą niewykonalnych marzeń. Gdzie jest ta granica? Będzie nią wzięcie udziału w lokalnych zawodach na krótkim dystansie, przejechanie wyprawy z NINIWA Team, czy objechanie wokół kuli ziemskiej? A może dla Ciebie będzie nią coś na co nie możesz się zdecydować od dłuższego czasu?

Zachęcamy do śledzenia postępów zawodników na żywo, kibicowania im i modlitwy za nich. Śledzenie postępu uczestników na żywo: https://bbt2020.1008.pl/

Warto mieć marzenia, realizować je i poszerzać swoje granice.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.