Ewangelia i rozważanie na sobotę, 16 stycznia

Mk 2,13-17 Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, […]

Mk 2,13-17
Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną». On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Było bowiem wielu, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: «Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?». Jezus usłyszał to i rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».

Jezus znowu idzie nad jezioro. Chodzi tam, gdzie można Go łatwo znaleźć. Czasem szukamy Go w miejscach niezwykłych, bo mamy wrażenie, że tam bardziej doświadczymy Jego obecności, a Jezus idzie po prostu nad jezioro, w miejsce znane, ale proste i zwyczajne. Spróbuj na nowo docenić zwyczajne, codzienne spotkania z Nim w przestrzeniach dobrze tobie znanych, gdzie może nie ma fajerwerków, ale jest Jezus i jesteś ty.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.