1 lutego| NINIWA Team

Jak dołączyć do NINIWA Team, wziąć udział w wyprawie i przeżyć przygodę?

Po powrocie z wyprawy nic nie jest takie samo. Zmienia się perspektywa patrzenia na rzeczywistość, otwierają się nowe ścieżki, w głowie pojawiają się nowe, odważne pomysły. Tworzą się przyjaźnie na całe życie, a często więcej niż przyjaźnie.

NINIWA Team to stan umysłu. Grupa ludzi, która bierze udział w wyprawach pieszych i rowerowych co roku się zmienia. Niektórzy biorą udział w jednej wyprawie inni w kilku. W tym roku przed nami dwa kierunki – Nordkapp dla wyprawy rowerowej i Gruzja dla wyprawy pieszej. Na czele grup niezmiennie od lat o. Tomasz Maniura OMI (rowerowa) i o. Dominik Ochlak OMI (piesza).

Jak pojechać na wyprawę?

To prostsze niż myślisz. Przygotowania do obydwu wypraw mają podobny schemat. Na początku roku odbywa się spotkanie organizacyjne, na którym można dowiedzieć się wszystkiego o wyprawie z pierwszej ręki, poznać innych zainteresowanych wyprawą i zadać wszystkie pytania – spotkanie nieobowiązkowe, ale bardzo wartościowe.

Dalej, na wiosnę odbywają się wyprawy przygotowawcze – zazwyczaj dwie przed wyprawą rowerową i jedna przed wyprawą pieszą. To okazja do poznania stylu podróżowania NINIWA Team w praktyce, dokładniejszego poznania ekipy i sprawdzenia siebie. Udział w wyprawach przygotowawczych jest obowiązkowy. Jeżeli ukończysz wyprawy przygotowawcze, wszystko zależy od twojej decyzji. Jeżeli się zdecydujesz, jesteś członkiem ekipy i jedziesz na wyprawę w wakacje.

Szczegółowe harmonogramy przygotowań do obydwu wypraw znajdziesz poniżej.

Wyprawa rowerowa na Nordkapp
Wyprawa piesza do Gruzji

Ile to kosztuje?

Jak najmniej się da. Przed wyprawą każdy uczestnik ponosi jedynie koszt transportu, ubezpieczenia i stroju. Jeżeli uda się pozyskać sponsorów, wyprawa jest jeszcze tańsza. Na samej wyprawie wydasz tyle ile zjesz. Śpimy u ludzi dobrej woli, przy parafiach lub na dziko, gdzie to możliwe.

Czy są jakieś ograniczenia?

Wyprawa skierowana jest do osób w wieku od 18 do 35 lat. Zazwyczaj większość uczestników jest w wieku studenckim.

Czyli ostatecznie co mam zrobić?

Jeżeli myślisz o dołączeniu do którejś z wypraw, napisz do nas maila na info@niniwateam.pl. Odpowiemy na twoje pytania i przypomnimy Ci o terminach, których nie możesz przegapić.

Wahasz się? Zaryzykuj. Co masz do stracenia?

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.