18 lutego| Wspólnota

Już można się rozliczać! Przekaż swój 1% na wybrany cel

Od 15 lutego można rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. To również okazja do wsparcia wybranej organizacji 1% podatku. Warto też pamiętać, że pomagając, można zaoszczędzić.

Początek roku to czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Musisz to zrobić, jeżeli zarabiasz. Najszybciej i najbezpieczniej można to zrobić za pomocą strony podatki.gov.pl. Po zalogowaniu w systemie znajdują się wszystkie PIT-y, w zasadzie wystarczy kilka kliknięć i obowiązek rozliczeniowy spełniony. Warto jednak chwilę się zatrzymać, bo są możliwości, żeby zaoszczędzić i pomóc innym.

Przekazanie 1% podatku. Jak to działa?

Prawo Polskie oferuje możliwość przekazania 1% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. W ten sposób można wspierać stowarzyszenia, szkoły, kluby sportowe, osoby chore i organizacje kościelne, które mają status organizacji pożytku publicznego. Jeżeli podczas rozliczenia nie wskażesz celu, na który chcesz przekazać 1%, kwota ta, razem z resztą podatku wpłynie do skarbu państwa.

Żeby przekazać 1% podatku, musisz wpisać KRS organizacji pożytku publicznego w odpowiednie pole. Jeżeli organizacja zbiera 1% w imieniu osoby lub innej organizacji, należy wskazać cel szczegółowy.

Możesz przekazać 1% swojego podatku na NINIWĘ

Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA jako organizacja pożytku publicznego zbiera 1% podatku. Jeżeli chcesz nas wesprzeć wpisz nasz KRS 0000365792 w odpowiednie miejsce.

Odliczenia darowizn i krwi

Można też zaoszczędzić. Jeżeli przekazujesz darowizny na działalność pożytku publicznego, na cele kultu religijnego lub oddajesz krew, możesz te kwoty odliczyć od podatku i dostać zwrot. Pomaganie się opłaca ;).

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.