22 lutego| NINIWA Team

W piątek rozpoczynamy przygotowania do wyprawy rowerowej! Dołącz do NINIWA Team

Spotkanie organizacyjne przed wyprawą rowerową NINIWA Team 2021 na Nordkapp odbędzie się w piątek 26.02 o godzinie 20.00 na platformie Google Meet. Może właśnie dla Ciebie będzie to początek czegoś nowego?

Wyprawa rowerowa to okazja do przeżycia przygody, poznania nowych ludzi, spojrzenia na swoje życie z nieco innej perspektywy. Ale dosyć suchych opisów. Oddajmy głos uczestnikom wypraw. Oto jak jeden z nich wspominał wyprawę na Syberię:

Po raz kolejny, choć myślałem, że to już nie możliwe, wyprawa nauczyła mnie wielu nowych rzeczy. Po pierwsze, nic na świecie nie dzieje się przypadkowo. Nie był przypadkowy każdy uczestnik, każdy dzień, sytuacja czy spotkany człowiek, nawet żadna dętka nie była przypadkowa. Wszystko jest częścią większego planu i jeśli patrzymy na pewne rzeczy, sytuacje z osobna, to mogą czasami wydawać się bezsensowne i niejednokrotnie ciężko się z nimi pogodzić, jednak prawdziwą wartość można ujrzeć dopiero patrząc na wszystko z szerszej perspektywy. Oczywiście ta nieprzypadkowość, nie dotyczy jedynie wyprawy rowerowej, tak jest cały czas w naszym codziennym życiu, jednak w natłoku obowiązków, codziennych spraw i ciągłego braku czasu nie potrafimy tego dostrzec. Na wyprawie, szczególnie tak długiej wyprawie, człowiek oderwany od zwykłych problemów, muszący martwić się jedynie o potrzeby, jakby nie patrzeć, dość pierwotne tj. najeść się, żeby starczyło sił do jazdy, znaleźć miejsce do spania, wyspać się itd., potrafi dostrzec o wiele więcej niż zwykle.

Taka podróż uczy także wielu innych przydatnych umiejętności, mnie na przykład nauczyła w tym roku j. rosyjskiego 😉 , oraz nowych sposobów (chociaż myślałem, że znam już wszystkie) na przyrządzenie makaronu: makaron z keczupem i majonezem, z majonezem i keczupem, z keczupem, z majonezem oraz dużo innych mniej ciekawych dla oka i żołądka wariacji (pozdrowienia dla Witosława i Michała P., z którymi miałem zaszczyt doprowadzać sztukę gotowania makaronu do perfekcji).

Ogromną wartością tegorocznej wyprawy, były dla mnie kontakty z mieszkańcami, których było bardzo dużo. Dzięki takim właśnie spotkaniom, a nie przez zwiedzanie super turystycznych miejsc, poznajemy kraj, widzimy jak się w nim żyje.

Ogólnie Wyprawa 2013. Polska – Syberia była niezapomnianą przygodą i szkołą życia. Nie sposób opisać wszystkiego, co bym chciał, bo jak ogarnąć coś, co jest nie do ogarnięcia? A taka była właśnie tegoroczna wyprawa (w końcu jechaliśmy przez Rosję, a jak powszechnie wiadomo Rosja to nie kraj, to stan umysłu 😉 ). Dzięki wszystkim za wszystko.

P.S. A to, że czytasz ten wpis… przypadek? Nie sądzę.

Spotkanie organizacyjne

Spotkanie organizacyjne to pierwsza okazja do poznania się. Ponadto o. Tomasz Maniura, lider NINIWA Team, mówi o szczegółach wyprawy i samego stylu jazdy NINIWA Team. Spotkanie organizacyjne jest nieobowiązkowe, ale to dobry punkt wyjścia, żeby pojechać w tym roku na wyprawę z NINIWA Team. Jeżeli chcesz wziąć udział w spotkaniu organizacyjnym napisz maila na adres info@niniwateam.plLink do spotkania wyślemy zapisanym w piątek 26.02 w godzinach popołudniowych.

Jeżeli jeszcze się nie zdecydowałeś to obejrzyj ten epicki filmik.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.